6 Şubat 2006 Pazartesi

gönül yarası

Gönül Yarasını izledim demin. ulan sonunda gene cast kısmını kestiler, ne ayıp bişi yaw. sen o kadar reyting yap tavana çarp sonra iki dakka kimler oynamış kimler şusunu busunu yapmış gösterme. kıl bişi bence bu.nese.. böyle günlerce film izleyesim var cidden. güzel şeymiş ya uzak kalmıştım uzun süredir yeniden film izlemeye başladım. kitap da okuyom arada. insana nefes alma şansı tanıyolar, kendi kendinden kurtulma gibi şeyler vs. hadi bakalım, öyle ölmeli aşklı film izleyince benim de aklıma bu parça geldi.

Quand vous mourrez de nos amours
J'irai planter dans le jardin
Fleur à fleurir de beau matin
Moitié métal moitié papier
Pour me blesser un peu le pied
Mourez de mort très douce
Qu'une fleur pousse...
quand vous mourrez de nos amours -
r.w.

ps: o meltem cumbul'un söylediği türkü de malatya türküsüymüş. aferin aferin

filmlerr

evet sonunda aklıma tekrardan izlemem gereken ya da çok özlediim filmler gelmeye başladı. artemis saolsun, bi felaket filmleri listesi yapmaya kalktı bi anda bi sürü şey geldi aklıma. önce aklıma ananemin inatla izletmediği ve hakaten tırsıcağımı düşündüğüm yıllardır izlemek istediğim Şeker Adamın Laneti geldi. 3. bölümü buldum. hani dedim belki sonlara doğru bole ekstra heycan katmışlardır. bakalım nasılmış.sonra işte terminatörü izlicem. 2. bölüm süperdi. o eriyik metal adam herkesleri öldürürken mısır patlaklarımı hışırdatmak istiyorum. bari bu karlı günlerde entresan bişiler izliyim. sonra tabi 7. işaret var. demi moore ablanın. ulan ole ciddi gerilimli bişi ki. küçükken 8 kere izlemişimdir, annem sağolsun:) o kıyamet abi gelsin bole gizemli gizemli hareketler etsin, demi moore bole hafif şaşı gibi ağlasın elindeki çanağı düşürsün kırsın, gökten taş yağsın, ay kızarsın ..kıyamet gelsiiin!!! bödöf!sonra da thelma ve louise'i izliyim. alaam ne guzel bişidir ya! yeniden yeniden bi daha izlerim sonra. off.hadi hayırlısı bakalım :)bu iki oldu eveet napıyoruz, metoorlojiyi tebrik ediyoruz, çok güzel kar yağdırdılar. o kadar yacak yaaacak dersen yaar tabi.ya bi de soğuk, sulu böyle yollar da çamur çamur, bari bembeyaz olsa gene de bişi anlasak. tanrım çok pis dırdır etmek istiyorum, sorunluyum galiba.
bu arada bu neely o'hara'nın sounda rusça dersi gibi bişi var. çok komikmiş. neyse..bugün biraz daha rufus modumdayım galiba. şöyle güzel bi konser olsa da gitsem. şimdi entresan bi parça buldum, bakalım nette bulabilcem mi. merak ettim.

And she's laughing about something
That she had heard earlier and
I Can't help noticing that she
Is sitting closer to me
Than she ever has before...

Exaltation On A Cool, Kitchen Floor - b.e.
Yorum Gönder